Vážené paní učitelky, páni učitelé a především ředitelé škol!

 

S nástupem nového školního roku 2020/2021 a nové divadelní sezony projektu GONG DĚTEM musíte Vy i my řešit nepříjemnosti, spojené se stále přítomným koronavirem COVID-19. 

Je nám jasné, že situace na Vašich školách není jednoduchá a vzhledem k doporučeným hygienickým opatřením a manuálu ministra školství, máte spoustu starostí s jejich zaváděním, zdravotní bezpečností a návštěva divadel je pro Vás v tuto chvíli vedlejší, zbytnou záležitostí. 

 

Přesto si Vás dovoluji poprosit jménem divadla, které pro Vás chystá a hraje již 21. let pestrý program pro děti a mládež všech věkových kategorií, NENECHTE NÁS V TOM! 

Pokud to bude trochu možné, navštivte nás na podzim alespoň s omezeným počtem dětí. Nemůžeme si již dovolit nehrát, bylo by to pro naše divadlo opravdu likvidační!

 

Pokud by se striktně všichni učitelé/ředitelé škol řídili pokyny nenavštěvovat celý školní rok kulturní zařízení, s největší pravděpodobností bychom tu pro Vás, až koronavirová pandemie pomine, už nebyli!

Nejde jen o naše divadlo, jde o kulturní programy pro děti a mládež vůbec. Neberte dětem možnost vhodnou formou doplnit školní výuku, odměnit je za jejich aktivitu, potěšit se v divadle na výpravném činoherním představení se vším všudy! Řada z nich do divadla jinak nezavítá. Navíc si myslíme, že si to, po jarních striktních omezeních pohybu a styku, i zaslouží. Plně chápeme Vaši zodpovědnost, ale můžeme Vás ubezpečit, že jsme přijali všechna patřičná opatření, abyste se u nás cítili maximálně bezpečně a komfortně! 

Konkrétně:

 

- DODRŽOVÁNÍ NAŘÍZENÝCH HYGIENICKÝCH OPATŘENÍ, VČETNĚ NOŠENÍ ROUŠEK 

  (V PŘÍPADĚ ZTRÁTY ČI ZAPOMENUTÍ MOŽNOST ZAKOUPENÍ ROUŠKY)

- ZACHOVÁNÍ ODDĚLENÝCH KOLEKTIVŮ (NEMÍSENÍ TŘÍD A ŠKOL)

- SNÍŽENÍ KAPACITY MÍST V SÁLE A POKUD MOŽNO ZACHOVÁNÍ ROZESTUPŮ

- ZAJIŠTĚNÍ DEZINFEKČNÍCH PROSTŘEDKŮ U VSTUPU DO PROSTOR DIVADLA

- OPAKOVANÁ DEZINFEKCE NÁVŠTĚVNICKÝCH PROSTOR DIVADLA (WC, FOYER, KLIKY, ZÁBRADLÍ, APOD...)

- ZÁKAZ KONZUMACE JÍDLA A NÁPOJŮ VE FOYER

- V PŘÍPADĚ POTŘEBY K DISPOZICI BEZKONTAKTNÍ TEPLOMĚR

 

     Věříme, že se u nás v divadle s mnohými z Vás shledáme, opatrnost je určitě na místě, přehnané obavy však nikoliv! 

 

      S pozdravem a přáním nejenom hodně zdraví, ale i bezproblémového školního roku 2020/2021

 

      

Jakub Stich

Vedoucí oddělení pro styk s návštěvníky